Sepetim

Sepetinizde hiç ürün yok.

Hoş geldiniz!

Charlie'nin Çikolata Fabrikası

Diğer Görünümler

Charlie'nin Çikolata Fabrikası

Charlie and the Chocolate Factory
Can Çocuk
Roald Dahl

Ürün Kodu: 1303

Stok Durumu : Bir hafta içinde temin edilir ve kargolanır

15,00 TL

Hızlı Gözat

Charlie'nin Çikolata Fabrikası
Kipi 8/10 Verdi.

Detaylar

Dünya modern çocuk klasikleri arasında yer alan ve tüm dünya çocuklarının severek okuduğu kitap, eksantrik çikolatacı Wonka ve onun ilginç çikolata fabrikasının gölgesinde fakir ailesi ile yaşayan iyi kalpli bir çocuk olan Charlie'yi anlatıyor. Çikolata fabrikasının eğlenceli dünyası çocukları birbirinden renkli hayal kurmaya özendirirken, hayal güçlerinin ve yaratıcılıklarının gelişimini destekliyor. Kitabın dilinin akıcı ve kolay anlaşılır olması, çocukların okuma hızı ve isteğinin artmasına destek veriyor. Birbirinden renkli tiplemeleriyle okumayı eğlenceli hale getiren kitap özellikle çocuk kahramanları üzerinden kendini beğenmişlik, boşboğazlık, şımarıklık gibi davranışlara ilişkin olumsuz sonuçları gösterirken merakı, aklı, aile yaşamını, hoşgörüyü ve en önemlisi tokgözlülüğü övüyor. (Can Çocuk Kitap Kataloğu)

Detaylar

      
Roald Dahl (1916-1990), Norveç asıllı büyük bir yazar. Kitaplarını İngilizce yazıyor. Büyükler için olduğu kadar çocuklar için de birbirinden güzel pek çok kitap yazmış. Charlie’nin Çikolata Fabrikası, onun en sevilen çocuk kitaplarından biri. Bu kitapta küçük Charlie ile tanışacaksınız. Onu çok seveceğinizi, onunla arkadaş olacağınızı umuyoruz. Charlie, annesi, babası, iki ninesi, iki de dedesiyle birlikte büyük bir kentin bitiminde küçük bir tahta barakada yaşamaktadır. Yoksuldurlar. Charlie çikolataya bayılır, ama alacak parası yoktur. Biriktirilen parayla, doğum günlerinde, yılda bir kez bir küçük çikolata girer evlerine. Bu büyük kentte, Charlie’lerin evinden bile görülen kocaman bir çikolata fabrikası vardır; dünyanın en ünlü çikolatalarını üretir. Günlerden bir gün... Yok, kitabın konusunu anlatmamızı beklemeyin. Okuyun, göreceksiniz neler olacak. Bu kitabın devamı sayılabilecek güzel bir kitabımız daha var: Charlie’nin Büyük Cam Asansörü. O kitapta da Charlie’nin başka bir serüvenini izleyeceksiniz.

Ek Bilgi

Orjinal Adı Charlie and the Chocolate Factory
Yılı 2001
ISBN 978-975-510-098-2
Sayfa Sayısı 200
Boyutlar 12.5x19.5
Yayınevi Can Çocuk
Yazar Roald Dahl
İllustratörler Quentin Blake
Çevirmenler Celal Üster
Diller Türkçe
Kağıt Tipi 3.Hamur
Cilt Ciltli

Müşteri Yorumları

Süper.... Yorumlayan : espace
Ben bu kitabı 2 sene önce okumustum.Çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim. (30.01.2009 tarihinde gönderildi)
Klasik Yorumlayan : Neylan
Charlie'nin Çikolata Fabrikası bir çocuk klasiği değilse nedir...

Tim Burton'un filmini, Johnny Depp'in Willy Wonka yorumunu izlemeden önce veya sonra mutlaka edinilmesi, okunması gereken bir kitap. (27.01.2009 tarihinde gönderildi)

Kendi Yorumunuzu Yazın

Yorumladığınız ürün : Charlie'nin Çikolata Fabrikası

Ürün Etiketleri

Etiketleri ayırmak için boşluk kullanınız. Deyim tipindeki etiketler için tekli tırnak (') kullanınız.