Sepetim

Sepetinizde hiç ürün yok.

Hoş geldiniz!

Katuna'da Dokuz Ay

Diğer Görünümler

Katuna'da Dokuz Ay

Günışığı Kitaplığı
Osman Şahin
Köprü Kitaplar

Ürün Kodu: 1772

Bu ürünü ilk yorumlayan siz olun

Stok Durumu : Bir hafta içinde temin edilir ve kargolanır

13,00 TL

Hızlı Gözat

Katuna'da Dokuz Ay
Kipi 8/10 Verdi.

Detaylar

Usta yazar Osman Şahin'den, gencecik beş öğretmenin efsaneleşen gerçek öyküsü.Edebiyatımızın büyük ustalarından Osman Şahin, Köprü Kitaplar dizisi için kaleme aldığı yeni romanında, 1966 kışında yaşanmış gerçek bir öyküyü anlatıyor. Dizinin beşinci kitabı; öğretmen okulundan yeni mezun beş genç kızın, yoksulluğun, bağnazlığın, ayrımcılığın kol gezdiği bir coğrafyada yaşadıklarını ve neden oldukları değişimi aktarırken, günümüze de ışık tutuyor.

Detaylar

Editörlüğünü Semih Gümüş'ün üstlendiği Köprü Kitaplar dizisinin beşinci kitabını, öyküleri pek çok filme kaynaklık eden usta yazar Osman Şahin bu dizi için yazdı. Anadolu'da, yoksulluğun, bağnazlığın, ayrımcılığın kol gezdiği bir coğrafyada yaşanan değişimi anlatan roman, günümüze de ışık tutuyor.

Mardin'in iki saat kuzeyindeküçük bir köy olan Katuna'ya öğretmen tayin edilen beş genç kızı zorlu bir yıl beklemektedir. On yedi yaşındaki bu gencecik öğretmenlerin, elektriği, suyu, yolu olmayan bir köydeki yaşama alışması olanaksız gibidir. Üstelik, çoğu Türkçe konuşamayan köylüyle iletişim kurmayı başarmak, köyde yüzyıllardır süregelen içedönük yaşamı etkilemek neredeyse bir hayaldir.

Ek Bilgi

Yılı 2009
ISBN 978-9944-717-19-9
Sayfa Sayısı 144
Boyutlar 12.5x19.5
Yayınevi Günışığı Kitaplığı
Yazar Osman Şahin
Diller Türkçe
Kağıt Tipi 3.Hamur
Cilt Ciltli
Dahil Olduğu Seriler Köprü Kitaplar

Kendi Yorumunuzu Yazın

Yorumladığınız ürün : Katuna'da Dokuz Ay

Ürün Etiketleri

Etiketleri ayırmak için boşluk kullanınız. Deyim tipindeki etiketler için tekli tırnak (') kullanınız.