Sepetim

Sepetinizde hiç ürün yok.

Hoş geldiniz!

Kraliçeyi Kurtarmak

Diğer Görünümler

Kraliçeyi Kurtarmak

Jayden's Rescue
Günışığı Kitaplığı
Vladimir Tumanov

Ürün Kodu: 1566

Bu ürünü ilk yorumlayan siz olun

Stok Durumu : Bir hafta içinde temin edilir ve kargolanır

13,00 TL

Hızlı Gözat

Kraliçeyi Kurtarmak
Kipi 8/10 Verdi.

Detaylar

Vladimir Tumanov kitabı neden yazdığını şöyle anlatıyor:"Oğlum Aleks okula başladığında matematik ona çok can sıkıcı geldi. Gerçekten de kitaplarının benim o yaşlarda okuduklarım kadar can sıkıcı olduğunu fark edince, bir çare aradım. Nasıl nasıl derken, oğlumun fantastik kitaplardan çok hoşlanması bana ipucu verdi. Matematiği fantastik bir öyküyle bir araya getirerek, Aleks'e matematiğin de bir macera olabileceğini anlatmaya karar verdim. Kraliçeyi kurtarmak işte böyle doğdu. Oğlum, bir kitabın baş karakteri olmaktan büyük heyecan duyarak, bulmacaları peşi peşine çözdü. Matematiğe bakışının ciddi biçimde değişikliğe uğradığını gözlemledim..."

Detaylar

Bir kraliçeyi, kapatıldığı zindandan matematikle kurtarmak mümkün mü dersiniz?

Aleks, yolda bulduğu tuhaf kalemin en zor matemetik problemlerini bile çözüverdiğini fark edince çok sevindi. Derken, kitaplığında ortaya çıkıveren esrarengiz bir kitap, hem onu hem de arkadaşları Sam ile Vanessa'yı neredeyse esir aldı. Kitapta anlatıldığına göre, Kötü Kral Rechner'in şatosuna hapsettiği Zümrüt Kraliçe Jayden'in, üzerine kilitlenen kapıları açabilmek için 400 bilmeceyi çözmesi gerekiyordu. Kraliçeye de ancak çocuklar yardım edebilirdi. Oysa, giderek zorlaşan matematik bilmecelerini çözmek olanaksız gibiydi.

Vladimir Tumanov'un pek çok ülkede aynı anda yayımlanan bu eğlenceli ve sürükleyici kitabında, çözülmeyi bekleyen birbirinden ilginç matematik bilmeceleri var. Yazarın ikinci kitabı "Haritada Kaybolmak" ise dünyada ilk kez Türkiye'de yayımlandı.


Ek Bilgi

Orjinal Adı Jayden's Rescue
Yılı 2007
ISBN 978-975-8142-97-2
Sayfa Sayısı 160
Boyutlar 12x18
Yayınevi Günışığı Kitaplığı
Yazar Vladimir Tumanov
Çevirmenler Mine Kazmaoğlu
Diller Türkçe
Kağıt Tipi 3.Hamur
Cilt Ciltli

Kendi Yorumunuzu Yazın

Yorumladığınız ürün : Kraliçeyi Kurtarmak

Ürün Etiketleri

Etiketleri ayırmak için boşluk kullanınız. Deyim tipindeki etiketler için tekli tırnak (') kullanınız.