Sepetim

Sepetinizde hiç ürün yok.

Hoş geldiniz!

Küçük Kara Balık

Diğer Görünümler

Küçük Kara Balık

Can Çocuk

Ürün Kodu: 914

Stok Durumu : Bir hafta içinde temin edilir ve kargolanır

7,00 TL

Hızlı Gözat

Küçük Kara Balık
Çoğunluğa uymayı reddeden, merak eden, istedikleri için savaşan küçük, kara ve aykırı bir balığın maceraları. Hem küçükler hem de büyükler için muhteşem bir çocuk kitabı. 
Kipi 8/10 Verdi.

Detaylar

Detaylar


Samed Behrengi (1939-1968), İranlı bir yazar. On bir yıl İran’ın Azerbaycan kesiminde köy köy dolaşarak öğretmenlik yaptı. Öğretmenken bile öğrenciliği bırakmadı: Halkın dilinde dolaşan masalları, söylenceleri derledi, yorumladı, yeniden yazdı. Bu arada Tebriz Üniversitesi'nde İngilizce öğrenimi gördü. 1968 yılının Eylül ayında, daha 29 yaşındayken, Aras Irmağı kışısında ölüsü bulundu. Yüzerken boğulduğu söylendisi yayıldıysa da buna kimse inanmadı. Çünkü Samed Behrengi, yazdığı masallarla, ülkesinin başına çöreklenmiş Şahlık düzenini açık açık eleştiriyor, her türlü baskı yönetimine karşı çıkıyordu. Küçük Kara Balık, onun yalnızca İran’da değil, dünyanın pek çok ülkesine tanınıp sevilmesine yol açmış bir ölümsüz kitaptır. Bu küçük kitap, Bratislava ve Bolonga Dünya Çocuk Kitapları Fuarlarında ödüller aldı. Yediden yetmişe herkesin severek bir çırpıda okuyacağı bu güzelim çocuk öyküsünü yeni bir çevirisiyle sunuyoruz.

Ek Bilgi

Yılı 2006
ISBN 975-510-972-2
Sayfa Sayısı 64
Boyutlar 19.5x12.5
Yayınevi Can Çocuk

Müşteri Yorumları

Anne Babalar da okusun lütfen .... Yorumlayan : semra
Yaşamanın bir döngü içerisinde hayatına devam etmek olmadığının altını çizen , çevremizde olup bitenlerin farkına varmanın , zor durumlarda yenilgiyi kabul etmek yerine mücadele etmenin ve bu dünyaya geldi isek , dünyaya gelmemizin bir sebebi olduğunu ve o sebebi bulmanın peşinden gitmenin gerekliliğini o kadar güzel anlatan bir kitap ki ... Küçük büyük herkes okumalı bence ... (26.10.2010 tarihinde gönderildi)
Anne Babalar Yorumlayan : mıknatıs
Bu kitabı büyükler için çocuk kitapları listemize de koyduk. Tüm büyüklere ama en çok da çocuklarının uçuk kaçık isteklerine, hayal dünyalarının gündelik hayata olan yansımalarına katlanamayan anne babalara özellikle tavsiye edilir :) (17.09.2009 tarihinde gönderildi)
Zeynep İçin Erken Yorumlayan : pamukşeker
Zeynep için bu kitap biraz erken olduğundan hikayenin daha basit bir versiyonunu da edindik. Yine de bazen yatmadan önce uzun süre kitap okuma havasındaysak bu kitaptan da bölümler okuyoruz.
Zeynep'in Kütüphanesine sadece resimli çocuk kitapları değil de Harry Potter Serisi, Küçük Prens, Pal Sokağı Çocukları gibi daha ileriki yıllarda okuyacağı kitapları da özellikle koyuyoruz. Kitapları kullanmasa da korumayı öğrenmesi, sahiplenmesi ve yavaş yavaş resimsiz ya da az resimli kitaplara da alışmasına faydası olacağını düşünerek. (09.04.2009 tarihinde gönderildi)
Çocukluğumun favorisi Yorumlayan : Benan
Kendi çocukluğumun en favori kitaplarından. İsmini duyduğumda bile kapağındaki kara balık ve belindeki hançeri gözümün önüne gelir. Bir çocuk edebiyatı klasiği. Kesinlikle çok tavsiye ederim. (29.10.2008 tarihinde gönderildi)

Kendi Yorumunuzu Yazın

Yorumladığınız ürün : Küçük Kara Balık

Ürün Etiketleri

Etiketleri ayırmak için boşluk kullanınız. Deyim tipindeki etiketler için tekli tırnak (') kullanınız.