Sepetim

Sepetinizde hiç ürün yok.

Hoş geldiniz!

La Fontaine'in Masalları

Diğer Görünümler

La Fontaine'in Masalları

Yapı Kredi Yayınları - Doğan Kardeş Kitaplığı
Orhan Veli Kanık

Ürün Kodu: 913

Stok Durumu : Bir hafta içinde temin edilir ve kargolanır

15,00 TL

Hızlı Gözat

La Fontaine'in Masalları
Yılların eskitemediği La Fontaine'in masalları Orhan Veli'nin sade şiir dili ile sunuluyor okuyucuya. İlk baskısı 1948 yılından yayınlanan eser bu basımında Dağıstan Çetinkaya'nın çizgileri ile güçlenmiş.
Kipi 8/10 Verdi.

Detaylar

Orhan Veli'nin, ilk basımı 55 yıl önce Doğan Kardeş Yayınları arasında yapılan ve o tarihten bugüne birçok kez basılan La Fontaine'in Masalları adlı çevirisi, renkli resimler, düzeltmeler ve eklerle yeniden yayımlandı. Dağıstan Çetinkaya'nın bu kitap için özel olarak yaptığı renkli resimlerle bezenen La Fontaine'in Masalları, şairine ve onları Türkçe söyleyen Orhan Veli'ye yaraşır bir güzellikte okurlarıyla buluşuyor. TADIMLIK DOĞURAN DAĞGelmişti dağın doğum günü;Bağırıyordu ciyak ciyak. O kadar ki, gürültüsünü İşitenler: - "Bu dağ muhakkak Bir şehir doğurur," diyordu. Oysa ki o, fare doğurdu. Ne zaman getirsem aklıma Bu, vakası tamamen saçma, Manası derin hikâyeyi, Bir yazar düşünürüm, hani Hep: - "Harbi terennüm edeceğim, der, Yüce tanrılarla savaşır o harpte devler." Bu büyük büyük laflardan ne çıkar çok defa? Hava. www.ykykultur.comLa Fontaine'in Masalları kitabını, çok geniş bir yaş grubuna tavsiye ederken kitabın 1-6 yaş grubu ebeveynleri için masal anlatma zamanlarında çok faydalı bir kaynak olacağını düşündük. Daha büyük çocukar için ise Vedat Nedim Tör'ün kitabın önsözünde de belirttiği gibi çocukların okuyabileceği iyi ve kaliteli şiirin oldukça az olduğu bir ortamda, çok ciddi bir eksiği gidereceği şüphe götürmez. Kitabı kendileri okuyacak çocuklar için masalları şiir olarak okumak değişik ve eğlenceli bir tecrübe olacaktır. Kipitap.com Editörleri

Detaylar

"Sevgili Çocuklar,
Bu kitapta okuyacağınız şiirleri gerçi sizler için tercüme ettim. Ama hiçbir zaman onları çocukça bulmadım. Zaten sizi de küçük görmüyorum. Güzel şeyleri siz de büyükler kadar anlar, büyükler kadar seversiniz. Elbette, yaşınız ilerledikçe, bilginiz de artacaktır. Ama bu, bilginiz artıncaya kadar kötü şeyler, basit şeyler okuyacaksınız demek değildir. Bilginizin, anlayışınızın artması, zevkinizin incelmesi ancak büyük eserler, kıymetli eserler okumakla olur."

Orhan Veli Kanık

La Fontaine'in 17. yüzyılda manzum olarak kaleme aldığı, Hindistan'dan İran, Anadolu ve Avrupa'ya yayılmış, kahramanları çoğunlukla hayvanlardan oluşan öğüt verici masalcıklar bütün dünyada yaygınlık kazanmıştır. Orhan Veli'nin kısa yaşamına sığdırdığı güzel işler arasında, La Fontaine'den yaptığı çeviriler de yer alır. Elli yılı aşkın bir süreden beri sevilerek okunan bu çevirilerde Orhan Veli, Türkçenin olanaklarını, zenginliklerini ustaca sergiler. La Fontaine'in Masalları'nda denediği ve Türkçeye kazandırdığı söyleyiş biçimi ve şiirsel yapı da bu çevirilerin belleklerimizde yer etmesinde etkili olmuştur.

Ek Bilgi

Yılı 2004
ISBN 975-08-0546-1
Sayfa Sayısı 97
Boyutlar 23x17
Yayınevi Yapı Kredi Yayınları - Doğan Kardeş Kitaplığı
Yazar Orhan Veli Kanık
İllustratörler Dağıstan Çetinkaya
Diller Türkçe
Kağıt Tipi 1.Hamur
Cilt Ciltli

Müşteri Yorumları

Favori Masal Kitabım Yorumlayan : elmaseker
Zeynep'in henüz değil ama benim favori masal okuma kitabım.
Zeynep yatarken seçtiğim masalları ona okuyorum. Kısa masallardan oluştuğu için hikaye bitti mi bitmedi mi derdi yok. İstediğim sayıda masal okuyabiliyorum. Masallar gerçekten çok güzel, Orhan Veli'nin dili de çok keyif verici.
İtiraf etmeliyim ki; masallar kısa, dili de çocuklara uygun olduğu için okurken hikayeyi baştan yazmak zorunda kalmadığım için, yorgun olduğum günlerde daha çok tercih ediyorum bu kitabı :) (09.04.2009 tarihinde gönderildi)

Kendi Yorumunuzu Yazın

Yorumladığınız ürün : La Fontaine'in Masalları

Ürün Etiketleri

Etiketleri ayırmak için boşluk kullanınız. Deyim tipindeki etiketler için tekli tırnak (') kullanınız.